Klubbrekord

Rekorden för våra lag ser för tillfället ut så här.

8-manna lag – 7632

Detta var det 20:e högsta rekordet som slagits under BBK:s historia när vi mötte BK June på hemmaplan 2009/01/31. Spelarna som spelade och slagpoängen ser du nedan.

Bulltofta BK- June BK  7632-7342
Mikael Gottfries1064p
Niklas Clarberg1057p
Joakim Pålsson1016p
Markus Clarberg967p
Dennis Olsson885p
Paul Broberg884p
Niclas Nord883p
Jan-Erik Nyman419p
Leif Schröder457p
Serie 1
Serie 2
Serie 3
Serie 4
1851p1929p1945p1907p
4-manna lag - 3282
BBK-Öresund 3282-2551
Markus Clarberg941p
Niklas Clarberg921p
Niclas Nord829p
Magnus Nielsen591p

Individuella rekord

300-serier
Leif Hellsén880918
Paul Broberg910429
Paul Broberg960120
Håkan Gottfries031018
Mikael Gottfries090131
Mikael Gottfries090131
Markus Clarberg090221
Markus Clarberg100605
Jan Simonsen120324
Jan Simonsen120405 
Joakim Pålsson130421
Pär Holmström130430
Pär Holmström131116
Bertil Henriksson160123
Niklas Clarberg180113
Petro Härfstrand200104Skånetouren
Bertil Henriksson200222
4 serier
Claes Johansson724650919
Claes Johansson735651017
Karl-Åke Blomqvist784651023
Sixten Swärd788660924
Roland Karlsson817661119
Stig Nilsson824670402
Gert Johansson829680922
Claes Johansson856681012
Lars-Erik Karlsson859701010
Bengt Magnusson877711023
Bengt Magnusson883750913
Lennart Carlsson885770213
Alf Dehlin904770910
Håkan Nilsson971771126
Ulf Klint989921018
Paul Broberg990040828
Niklas Clarberg1045080921
Mikael Gottfries1064090131
8 serier
Amerikanskt spelsätt
Markus Clarberg1945p
Europeiskt spelsätt
Niklas Clarberg 2045p