Startlista 2021

INSTÄLLT! Eventuell flytt av hela tävlingen till påsk kan bli aktuellt, vi återkommer med besked i slutet av januari.

Kvalspelet: Torsdag 6 januari 2022

Kvaltider: 8:30, 10:15 samt 12:00

Finalspelet: Torsdag 6 januari kl.14:30-16:30

Prisutdelning: c:a 16.45

Följ tävlingen live på Scoring online >>

START 08.30 Klass
My SvenssonBK Bowino1
Dante WedebergBK Bowino2
Nicole JohnssonBK Bowino2
Liam SöderkvistBK Lödde1
Linus JohanssonBK Playax2
Rasmus JohanssonBK Playax3
Max SvenssonBK Strået1
Anton RunnerstedtStaffanstorps BK3
Anton EmanuelTeam Ystad BK1
Filip EmanuelTeam Ystad BK1
Pooripach JantanBK Thule1
Alexander GardaBK Thule2
Alicia LövgrenBK Thule2
Tess LindforsBK Thule2
Theo LindforsBK Thule2
Liam NilssonBK Thule4
Oskar LundströmBS Olymp1
Kevin HanssonBS Olymp3
Mattias SjölinBulltofta BK1
Emanuel SjödinBulltofta BK1
Josefin SörenssonBulltofta BK1
Tobias EdlundBulltofta BK2
Leo Claré VulicBulltofta BK2
Oliwer AnderssonBulltofta BK2
Anton LantzBulltofta BK4
Valdemar Lutz MöllerLunds BK Mamba4
Philip OvrellLunds BK Mamba1
Johan ÅkessonLunds BK Mamba1
Felix MattssonLunds BK Mamba2
Noel Lövden BerseusLunds BK Mamba2
Max StålhammarBK Peter Pan4
Dante NiclasenBK Peter Pan4
START 10.15 Klass
Johan KlyftBK Full House1
Samuel ÖstlingHalmia BS1
Lucas SvenssonBK Borgen2
Esther LehrmanBK Hallandia2
Moa BrandinBK Mix3
Elias LindeBK Mix3
Elin BergqvistBK Mix4
Elissa MehmetBK Mix4
Noa WollBK Mix4
Nicole BrandinBK Mix4
William BrodinBK Mix3
Ebba LindeBK Mix4
Philip MortensenTeam Ystad BK1
Johannes Wallin PinjegårdTeam Ystad BK2
Oliver ThorsénTeam Ystad BK3
Adrian HolgerssonTollarps BK4
Casper GunnerssonBK 59:an2
Max MuntheBK 59an4
Anton NilssonBK Sösdala1
Hanna OlssonBS Hässle1
Sebastian PerssonBK Sösdala4
Saga JohanssonBS Hässle4
Alexander WindhBK Turbanen2
Lowe OlanderIS Göta2
Oliver HammelfeltIS Göta4
Amelia JohanssonBS Olymp4
Razmuz Linder WicktorBS Olymp1
Alexander CarlssonBS Olymp2
Hanna JönssonSpader Dam1
Elin GustavssonSpader Dam2
Albin LindquistBK Peter Pan1
Fabian RolfssonT-Nabben BK4
START 12.00 Klass
William OlofssonBK 59an1
Goliat OlofssonBK 59an1
Rasmus AnderssonBK Allön1
Emil AnderssonBK Allön2
Joel AnderssonBK Frigg2
Felix NilssonBK Frigg3
Emilia GreiffBK Cahoot3
Erika StrandBS Friska Viljor2
Maja AnderssonBS Friska Viljor3
Lova NilssonBS Friska Vliljor4
Sunny ÖstlingBorås GIF1
Eddie DjurbergBorås GIF1
Enya PålssonBK Hovet1
Elin PålssonBK Hovet4
Daniel BowenEBOK3
Noel StrandmanOlofströms BS3
Gustav AnderssonTollarps BK2
Lukas AnderssonTollarps BK3
Clara AnderssonTollarps BK4
Lukas MartinssonTingsryd KK4
Samuel SvenssonKungälvs BK1
Ludvig DahlströmKungälvs BK2
Eric BerntssonKungälvs BK3
Elsa KaldemarkKungälvs BK4
Elias PetterssonKungälvs BK4
Hanna RååKungälvs BK4
Albin LjungqvistKungälvs BK4
Tim GlenndinKungälvs BK4
Beata GustavssonGlenfield BK2
Jonna NilssonGlenfield BK2
Matheus LauritsenGlenfield BK3
Minea CaplanderGlenfield BK4
Theo LundahlGlenfield BK4
Jack DanellGlenfield BK4
Adam HannjöGlenfield BK4
Doris LundstenOsby BS4

Sponsorer till Formocupen

Formo Sportpriser
Sponsor sedan 1970.

Ströms Bowlingshop
Sponsor sedan 2006

Bowltech
Sponsor sedan 2021

900 Global
Sponsor sedan 2021

DR Experten
Sponsor sedan 2021