Hoppa till sidans innehåll

Startlista 2019


Formocupen 2019
 

Kvalspelet: lördag 28 december 2019

Kvaltider: 8:30, 10:15 samt 12:00

Finalspelet: Lördag 28 december kl.14:30-16:30

Prisutdelning: c:a 16.45

Följ tävlingen live på Scoring online >>

 

 8:30  KLASS
 Dante Niclasen Bulltofta BK 4
 Evelina Holm Bulltofta BK 4
 Anton Lantz Bulltofta BK 4
 Filip Borg Bulltofta BK 4
 Tea Fredriksson BK Thule 1
 Tess Lindfors BK Thule 3
 Theo Lindfors BK Thule 3
 Ian Hansson BK Thule 3
 Tim Fredriksson Kulladals BS 2
 Joakim Eriksmoen BK Thule 2
 Kevin Carlsson BS Olymp 1
 Erika Nilsson BS Olymp 1
 Max Fredriksson BK Thule 4
 Liam Nilsson BK Thule 4
 Johanna Henriksson BS Olymp 2
 Felicia Svensson BS Olymp 2
 Razmuz Linder Wicktor BS Olymp 2
 Kevin Hansson BS Olymp 4
 Viktor Nordh BS Olymp 4
     
  10:15    KLASS
 Anton Runnerstedt Staffanstorps BK 4
 Hannes Adolfsson Staffanstorps BK 1
 Jackie Cheung Team Ystad BK 2
 Filip Emanuel Team Ystad BK 1
 Philip Mortensen Team Ystad BK 1
 Michelle Delfs Team Ystad BK 1
 Lowe Olander IS Göta 3
 Viggo Olander IS Göta 4
 Isabella Andreasen Spader Dam 2
 Emma Gadd Spader Dam 2
 Lucas Svensson BK Borgen 3
 Dante Wedeberg BK Bowino 3
 Nicole Johnsson BK Bowino 3
 Kevin Brinkwall BK Bowino 4
 Emil Persson BK Thule 1
 Emil Lindqvist BK Thule 1
 Andrei Branzei BK Thule 2
 Albin Gullstrand BK Thule 4
 Johan Åkesson BK Strået 1
 Pooripach Jantan BK Thule 2
 Josefin Sörensson Bulltofta BK 1
 Anna Wernholm Bulltofta BK 1
 Mattias Sjölin Bulltofta BK 2
 Tobias Edlund Bulltofta BK 3
 Anna Nilsson BS Hässle 2
 Tilde Pettersson BS Hässle 2
 Erika Strand BS Friska Viljor 3
 Lisa Svensson BK Nordkap 4
 Noel Lövden Berseus Lunds BK Mamba 3
 Johan Nilsson Höganäs BC 1
 Niklas Rothman Kulladals BS 1
 Daniel Pettersson BK Turbanen 1
 Moa Brandin BK Mix 4
 Elissa Mehmet BK Mix 4
 Ebba Linde BK Mix 4
 Nicole Brandin BK Mix 4
 Elias Linde BK Mix 4
 Oskar Andréasson BK Frigg 4
     
     
 12:00    KLASS
 Alicia Lövgren BK Thule 3
 Robin Camara BK Thule 4
 Alvin Larsson BK Turbanen 4
 Max Munthe BK Turbanen 4
 Alexander Windh BK Turbanen 3
 Elin Gustavsson Spader Dam 3
 Rasmus Andersson Glenfield BK 2
 Felix Lindsjö Glenfield BK 3
 Jonna Nilsson Glenfield BK 3
 Emil Andersson Glenfield BK 3
 Kian Sonesson Glenfield BK 4
 Minea Caplander Glenfield BK 4
 Max Mathiasson Höganäs BC 4
 Isaac Henriksson Höganäs BC 4
 Johan Klyft BK Full House 1
 Jason Jerfström BK Full House 4
 Albin Lindquist BK Peter Pan 1
 Linus Sahlén BK Peter Pan 1
 Ebba Pålsson BK Hovet 3
 Anton Waldemarsson BK Hovet 4
 Saga Johansson BK Hovet 4
 Marcus Månsson BK Sösdala 4
 William Olofsson BK 59an 2
 Goliat Olofsson BK 59an 2
 Pontus Grönvall BS Olymp 1
 Alex Gustafsson IS Göta 2
 Simon Svensson BK Lödde 1
 Oscar Borg BK Spiken 1
 Chris Strandbring BK Lödde 3
 Doris Lundsten Osby BS 4
 Linus Johansson BK Mix 3
 Elin Bergqvist BK Mix 4
 Hanna Andersson BS Friska Viljor 2
 Maja Andersson BS Friska Viljor 4
 Theo Månsson Tollarps BK 4
 Lukas Martinsson Tingsryd KK 4
 Evelina Davlén BK Söder 3
 Joel Andersson BK Frigg 3

 

OBS!
Fotografering av spelområdet/banområdet kommer att ske löpande under dagen, för publicering på våra sociala medier, Hemsida, Facebook och Instagram. Meddela arrangören om du inte vill figurera på bild.


Formocupen sponras av:

Formo Logo

Ströms logo

Exakta logo

Formo Sportpriser
Sponsor sedan 1970
www.formo.se
Ströms Bowlingshop
Sponsor sedan 2006

www.stroms.biz
Exakta
Sponsor sedan 2018
www.exakta.se
Uppdaterad: 16 DEC 2019 16:38 Skribent: Bulltofta BK
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Bulltofta BK - Bowling
Jonas Torstensson, Västra Kalkbrottsgränd 17 A
21612 Limhamn

Kontakt:
Tel: 0739158059
E-post: This is a mailto link