Hoppa till sidans innehåll

Jämna 100-tal matcher


100:e A-lags matchen

Nr Datum Namn Resultat Motståndare
1 721118 Stig Nilsson 780 p BK Will
2 750315 Roland Karlsson 841 p Ullevi
3 760229 Lennart Ekberg 770 p BK Mariedal
4 770226 Lars Johansson 708 p IFK Göteborg
5 780916 Sixten Svärd 141 p / 1 Örgryte IS
6 780923 Bengt Magnusson 755 p BK Monark
7 790922 Kent Strömberg 735 p BK 1927
8 800224 Bertil Magnusson 727 p BK Brandkåren
9 801109 Norbert Fischer 668 p BK Ohm
10 810214 Kurt Lindberg 710 p IFK Malmö
11 821120 Tommi Carlsson 665 p BK Buster
12 830416 Dick Säfström 728 p BK Gripen
13 840908 Bengt Lilja 768 p Arlövs BK
14 870131 Göran Kaspersson 699 p BK Flopp
15 870131 Christer Persson 476 p / 3 BK Flopp
16 881210 Leif Schröder 768 p Up And Down
17 900224 Kenneth Granndén 738 p BK Mamba
18 931017 Alf Gunnarsson 750 p Söderkulla BK
19 941203 Paul Broberg 743 p Arlövs BK
20 951014 Ulf Klint 761 p BK Tipp
21 960907 Kent Grönqvist 574 p / 3 Osby BS
22 961019 Lars-Olle Trevéus 714 p BK Briotoy
23 961110 Anders Persson 727 p BK Grabbers
24 000902 Niclas Nord 846 p BK Kronan
25 040425 Håkan Gottfries 817 p BK Centrum
26 040828 Jan Persson 568 p / 3 BK Strået
27 041121 Jan-Erik Nyman 844 p BK Grabbers
28 090419 Niklas Clarberg 815 p BK Ohm
29 090425 Markus Clarberg 334 p /2 Vårkulla BK
30 090912 Mikael Gottfries 760 p BK Albatross
31 111008 Joakim Pålsson 848 p BK Borgen F
32 131123

Pär Holmström

899 p BK Flax
33 161029

Bertil Henriksson

836 p Tollarps BK
34 170924

Petro Härfstrand

854 p Team Lerum

 

200:e A-lags matchen

Nr Datum Namn Resultat Motståndare
1 850112 Kent Strömberg 714 p Landskrona BoIs
2 850223 Lennart Ekberg 766 p  BK Sydsta
3 871003 Dick Säfström 814 p Up And Down
4 900331 Tommi Carlsson 659 p BK Adept
5 930424 Leif Schröder 382 p / 2 Panda BK
6 940910 Kenneth Granndén 797 p Korsavad BK
7 990929 Ulf Klint 811 p BK Ecco
8 010324 Kent Grönqvist 338 p / 2 Team Osby
9 040222 Niclas Nord 759 p Staffanstorp BK
10 060402 Paul Broberg 837 p ABeCe
11 071201 Anders Persson 754 p Kulladals BS
12 100417 Jan-Erik Nyman 765 p Vårkulla IK
13 130406 Niklas Clarberg 952 p BK 59;an
 14 130421 Markus Clarberg 697 p / 3 BS Bockarna
 15 131116 Mikael Gottfries 899 p Höganäs BC

 

300:e A-lags matchen

Nr Datum Namn Resultat Motståndare
1 890305 Lennart Ekberg 765 p BK Adept
2 911019 Dick Säfström 535 p / 3 BK Syd
3 940910 Kent Strömberg 741 p Korsavad BK
4 970222 Tommi Carlsson 808 p BS Team Tollarp
5 970412 Leif Schröder 729 p BS Team Tollarp
6 030125 Ulf Klint 792 p BK Strike
7 090913 Niclas Nord 835 p Full House
8 170916 Niklas Clarberg 905 p IS Göta F

  

400:e A-lags matchen

Nr Datum Namn Resultat Motståndare
1 930123 Lennart Ekberg 914 p Arlövs BK
2 000331 Leif Schröder 692 p BK MAD
3 061202 Ulf Klint 716 p BK Finn
4 121020 Niclas Nord 499 p /3 FH Engelholm 

 

500:e A-lags matchen

Nr Datum Namn Resultat Motståndare
1 970301 Lennart Ekberg 747 p Tramo IF
2 050305 Leif Schröder 735 p BK 59:an

 

600:e A-lags matchen

Nr Datum Namn Resultat Motståndare
1 001021 Lennart Ekberg 800 p Team Osby
2 100320 Leif Schröder 846 p BK Borgen

 

 

Uppdaterad: 2017-09-24 20:19
Skribent: Niklas Clarberg

Formocupen 2017


Vinnare slutsifferlotteri


Bulltofta_Bowling_Juniorer


SUL


 Bulltofta BK på Facebook


grasroten_190x150

Postadress:
Bulltofta BK - Bowling
Jonas Torstensson, Västra Kalkbrottsgränd 17 A
21612 Limhamn

Kontakt:
Tel: 0739158059
E-post: This is a mailto link