Hoppa till sidans innehåll

Auktionerna avslutade

06 DEC 2018 21:59
Auktionerna på tröjor från landslaget i Hongkong och Jesper Svensson gav sammanlagt 5 700 kronor till Barncancerfonden! Tack till er som bjöd och grattis till vinnarna.
  • Uppdaterad: 06 DEC 2018 21:59

Första helgen i december gjorde vi alla gemensam sak genom insamlingen till Barncancerfonden, initierad av Bulltofta BK, Höganäs BC och Team Pergamon. Vi i Bulltofta BK vill rikta ett speciellt tack till alla som besökte Baltiskan i Malmö i lördags och hjälpte till att stötta både lagen som spelade och vår insamling till Barncancerfonden!

Auktionsvinnare av Martin Larsens signerade ”bronströja”: Niclas Mårtensson, Värnamo

Auktionsvinnare av Jespers Svenssons signerade tröja: Andreas Dahlgren, Umeå

Stort tack till Martin, Jesper och resten av landslaget för era bidrag till insamlingen. Ni är förgrundsfigurer både på och utanför banorna! Tack också till alla sponsorer som på olika sätt bidragit till kampanjen.

Tack vare insatser på flera håll i landet, både från hallar, klubbar, spelare och anhöriga har vi i dagsläget gemensamt samlat in 17 004 kr till Barncancerfonden, vilket är fantastiskt bra! Än är det inte för sent att hjälpa till. Insamlingen pågår året ut och med gemensamma krafter kanske vi kommer över 20 000.

Klicka på knappen nedan, så kommer du direkt in till Barncancerfondens insamling och kan ge ditt bidrag.

Barncancerfonden

Skribent: Jonas Torstensson
Epost: Adressen Gömd

Stöd Barncancerfonden med BBK

I samarbete med
Team Pergamon
och Höganäs BC

 Formocupen 2018

 Vinnare slutsifferlotteri

Junior BBK

SUL

Bulltofta Bowlingklubb på Facebook

 Scoring online

Shoppa på nätet genom
Sponsorhuset och stötta
BBK när du handlar

Sponsorhuset

Postadress:
Bulltofta BK - Bowling
Jonas Torstensson, Västra Kalkbrottsgränd 17 A
21612 Limhamn

Kontakt:
Tel: 0739158059
E-post: This is a mailto link