Hoppa till sidans innehåll

Startlista 2018


Formocupen 2018 

Kvalspelet: lördag 29 december 2018

Kvaltider: 8:30, 10:15 samt 12:00

Finalspelet: Lördag 29 december kl.14:30-16:30

Prisutdelning: c:a 16.45


Startlista till Slutspelet PDF >>

 

Då vi ej längre har access till de nätverkslösningar på Baltiska bowlinghallen som vi fått ta del av tidigare, kan vi tyvärr inte erbjuda Livestreaming av årets tävling. Vi beklagar givetvis detta.

Följ tävlingen live på Scoring online >>

 

 08.30  Klass
Anton Lantz Bulltofta BK 4
Kevin Brinkwall Bulltofta BK 4
Max Fredriksson BK Thule 4
Tea Fredriksson BK Thule 2
Albin Lindquist BK Peter Pan 2
Linus Sahlén BK Peter Pan 2
Josefin Sörensson Bulltofta BK 1
Mattias Sjölin Bulltofta BK 2
Anna Wernholm Bulltofta BK 2
Oliwer Andersson Bulltofta BK 3
Felicia Svensson BS Olymp 3
Johanna Henriksson BS Olymp 3
Ian Hanson BK Thule 4
Joakim Eriksmoen BK Thule 2
Pooripach Jantan BK Thule 3
Tim Fredriksson Kulladals BS 3
Niklas Rothman Kulladals BS 2
Pontus Törnebohm Öresunds BS 1
     
 10.15  Klass
Linn Stridh BK La Visite 1
Marcus Nilsson BK La Visite 1
Emil Nilsson BK Allön 4
Hugo Nilsson BK Allön 3
Lucas Majak BK Allön 3
Hugo Blomdahl BK Allön 2
Alfred Nilsson BK Allön 1
Joel Gustavsson BK Allön 1
Henrik Ronnstam BK Allön 1
Robin Kristensen BK Allön 1
Robin Lorentzen BK Allön 1
Victor Carlsson BK Allön 1
Tess Lindfors BK Thule 4
Theo Lindfors BK Thule 4
Lucas Svensson BK Borgen 4
Dante Wedeberg BK Bowino 4
Alexander Garda BK Bowino 3
Tobias Edlund BK Bowino 3
Emil Lindqvist BK Bowino 1
Viktor Svensson BK Bowino 1
Alicia Lövgren BK Mix 4
Elin Bergqvist BK Mix 4
Elias Linde BK Mix 4
William Brodin BK Mix 4
Moa Brandin BK Mix 4
Felicia Petersson BK Mix 4
Philip Mortensen Team Ystad BK 2
Filip Emanuel Team Ystad BK 1
Kevin Hansson BS Olymp 4
Razmuz Linder BS Olymp 3
Kevin Carlsson BS Olymp 1
Filip Ståhl Osby BS 1
Albin Gullstrand BK Thule 4
Emil Persson BK Thule 1
Wilmer Esse BK Nordkap 3
Anton Andersson IS Göta 4
Erika Strand BS Friska Viljor 3
Elin Gustavsson Spader Dam 3
Emma Halttunen Spader Dam 2
Isabella Knudsen Spader Dam 2
     
 12.00  Klass
Eliaz Olsson BK 59an 2
Goliat Olofsson BK 59an 2
William Olofsson BK 59an 2
Ottilia Gunnarsson BS Hässle 2
Ebba Pålsson BK Hovet 4
Enya Pålsson BK Hovet 3
Elias Wehner BK Hovet 4
Casper Olsson BK Hovet 1
Danne Sjöstrand BK Hammaren 1
Eric Johansson BK Hammaren 1
Hugo Videtorp Höganäs BC 4
Isaac Henriksson Höganäs BC 4
Jonathan Johansson Höganäs BC 4
Max Mathiasson Höganäs BC 4
Simon Oxenblå Höganäs BC 4
Elias Paulsson Höganäs BC 2
Martin Nilsson Höganäs BC 1
Victor Paulsson Höganäs BC 1
Johan Åkesson BK Strået 1
Anna Andersson Spader Dam 1
Maja Andersson BS Friska Viljor 4
Hanna Andersson BS Friska Viljor 3
Kian Sonesson Glenfield BK 4
Emil Andersson Glenfield BK 3
Rasmus Andersson Glenfield BK 3
Theo Stéen Halmia BS 3
Joel Andersson BK Frigg 4
Alex Backe Team Åstorp 3
Lukas Andersson Tollarps BK 4
Clara Andersson Tollarps BK 3
Gustav Andersson Tollarps BK 3
Jacob Bladh BK 59an 3
Johan Klyft BK Full House 1
Max Näll BK Full House 1
Alex Gustafsson BS Olymp 3
Pontus Grönvall BS Olymp 1
Alexander Evertsson BK Hovet 2
Johan Nilsson BK Nordkap 1
Evelina Davlen BK Söder 3
Hanna Olsson BS Hässle 1

 


Formocupen sponras av:

Formo Logo

Ströms logo

Exakta logo

Formo Sportpriser
Sponsor sedan 1970
www.formo.se
Ströms Bowlingshop
Sponsor sedan 2006

www.stroms.biz
Exakta
Sponsor sedan 2018
www.exakta.se
Uppdaterad: 17 DEC 2018 14:00 Skribent: Bulltofta BK
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Bulltofta BK - Bowling
Jonas Torstensson, Västra Kalkbrottsgränd 17 A
21612 Limhamn

Kontakt:
Tel: 0739158059
E-post: This is a mailto link